شبکه های اجتماعی

اندیشه ها، احساسات و امیال

  • 17 آبان 1396
  • 875
  • 1

اندیشه ها، احساسات و امیال
شما مجموعه ای پیچیده از اندیشه، احساس، نگرش، امیال، تصاویر ذهنی، هراسها، امیدها، تردیدها، نقطه نظرها و آرزوها هستید که هر کدام از اینها مرتب تغییر می کند. هر یک از این جنبه های شخصیت بر یکدیگر اثر می گذارند که معمولاً این تأثیرگذاری غیر قابل پیش بینی است. تمام زندگی شما نتیجه ارتباط متقابل این عوامل می باشد. اندیشه، تصاویر ذهنی تولید می کند و همراه با آنها احساسات و عواطفی را سبب می گردد.این تصاویر و احساسات نگرشها و اقدامات مختلف را در شما سبب می گردند. اقدامات شما عواقب ونتایجی به همراه دارندکه اتفاقاتی را که برایتان رخ می دهند، مشخص می سازند. اگر به موفقیت و اعتماد و اطمینان فکر کنید، به احساسی از صلاحیت و توانمندی می رسید، و عملکرد و نتیجه کارتان بهتر می شود. اگر به اشتباه کردن و خجالت کشیدن فکر کنید، نتیجه کارتان ضعیف خواهد شد.
تصاویر ذهنی ناشی از تصورات شما ویا تصاویر ناشی از نفوذهای بیرونی تولید نقطه نظر، احساسات و نگرشهایی مرتبط با آنها میکند. فکر کردن به یک شخص یا یک موقعیت میتواند سبب شودکه بلافاصله شاد ویا غمگین،به وجد آمده یا عصبانی، دوست داشتنی یا تنها شوید

نگرشها، اعمال و احساسات
نگرشهای شما، مثبت یا منفی، سازنده یا مخرب، تصاویر ذهنی، احساسات و اقداماتی را سبب می شوند که روی زندگی و روابطتان تأثیر می گذارند. نگرشهای شما هم به سهم خود مبتنی بر تجربیات قبلی و باورهای شما درباره شکل و شمایل امور هستند.
اعمال شما،احساسات ونگرشهایی مرتبط راسبب میگردد.با رعایت قانون برگشت پذیری،احساس شما منطبق با اقدام شمامیشود.با رفتاریکه گویی حاکی ازرضایت،خوشبختی،مثبت بودن واعتماد و اطمینان است،بزودی دردرون خود به چنین احساساتی دست پیدامیکنید. جنبه های بیرونی زندگی شما خنثی هستند. تنها معنی ای که برای آن در نظر می گیرید نگرشها، نقطه نظرها، احساسات و واکنشهای شما را به آنها مشخص می سازد.اگر طرز فکرتان را درباره هر بخشی از زندگی خود تغییر بدهید، احساس و رفتارتان را در آن زمینه تغییر میدهید. و از آنجایی که تنها شما می توانید درباره فکر کردنتان تصمیم بگیرید، از این توانمندی برخوردارید که کنترل کامل زندگی خود را به دست بگیرید.

اندیشه ها، احساسات و امیال

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 1

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
سیف الله قدیمی در تاریخ ۱۳۹۶/۱۰/۰۸ گفته:
۰ ۰ | ۰

عالی

سیف الله قدیمی در تاریخ ۱۳۹۶/۱۰/۰۸ پاسخ داده:
۰ ۰ | ۰

عالی پاسخ

مطالب مرتبط